Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Paired article numbers | 044650 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Weight | 0.68 kg |
| Bulb Type | H8 |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Lens Colour | White |
Important compatibility info
| Paired article numbers | 044650 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Weight | 0.68 kg |
| Bulb Type | H8 |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Lens Colour | White |
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044444 |
| Weight | 1.51 kg |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044444 |
| Weight | 1.51 kg |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Weight | 0.36 kg |
| Length | 182 mm |
| Height | 125 mm |
| Width | 165 mm |
| Additional Information 2 | with integrated air temperature sensor |
| Voltage | 12 V |
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Connector Shape | Oval |
| Sensor Type | Hot-film Sensor |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
Important compatibility info
| Weight | 0.36 kg |
| Length | 182 mm |
| Height | 125 mm |
| Width | 165 mm |
| Additional Information 2 | with integrated air temperature sensor |
| Voltage | 12 V |
| Number of Poles | 5 -pin connector |
| Connector Shape | Oval |
| Sensor Type | Hot-film Sensor |
| Type | Mass Air Flow Sensor |
| Function | Mass Air Flow Sensor |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 21 |
| Hub Profile | 24,1 x 21,16 |
| External diameter, clutch pressure plate | 200 mm |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Function | Clutch Kit |
| Weight | 4.7 kg |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
| Replaces | 009268; 826621 |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 21 |
| Hub Profile | 24,1 x 21,16 |
| External diameter, clutch pressure plate | 200 mm |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Function | Clutch Kit |
| Weight | 4.7 kg |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
| Replaces | 009268; 826621 |
Important compatibility info
| Function | Taillight Cover |
| Section | Inner Section |
| Paired article numbers | 043950 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 0.35 kg |
| Type | Taillight Cover |
Important compatibility info
| Weight | 1.51 kg |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Tail Light Assembly |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044443 |
| Additional Information | with bulb holder |
| Placement on Vehicle | Right |
| Function | Tail Light Assembly |
| Section | Outer section |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




