Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Colour | Silver |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Additional Information 2 | with washers |
| Material | Steel |
| External Thread Size | M8 x 1 |
| Length | 130 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Size | M10x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 80 mm |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Size | M10x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 80 mm |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 303 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Material | Steel |
| External Thread Size | M12 x 1 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7007 |
Important compatibility info
| Length | 303 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Material | Steel |
| External Thread Size | M12 x 1 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7007 |
Important compatibility info
| Length | 303 mm |
| Material | Steel |
| External Thread Size | M12 x 1 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST7006 |
Important compatibility info
| Length | 303 mm |
| Material | Steel |
| External Thread Size | M12 x 1 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST7006 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Material | Steel |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Colour | Black |
| External Thread Size | M12 x 1 |
| Length | 140 mm |
| Paired article numbers | NST7009 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Material | Steel |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Colour | Black |
| External Thread Size | M12 x 1 |
| Length | 140 mm |
| Paired article numbers | NST7009 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST7011 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST7011 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST7010 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST7010 |
Important compatibility info
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Size | M14X1.5, M16X1.5 |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7014 |
Important compatibility info
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Size | M14X1.5, M16X1.5 |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7014 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 351 mm |
| Thread Size | M12X1.25 |
| Paired article numbers | NST7016 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 351 mm |
| Thread Size | M12X1.25 |
| Paired article numbers | NST7016 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size | M12X1.25 |
| Length | 351 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7015 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size | M12X1.25 |
| Length | 351 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7015 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7018 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7018 |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | NST7017 |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | NST7017 |
Important compatibility info
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7019 |
Important compatibility info
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST7019 |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | NST7021 |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | NST7021 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | NST7020 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















