Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| External Teeth, Diff.Side | 20 |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 26 |
| Length | 675 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| External Teeth, Diff.Side | 20 |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 26 |
| Length | 675 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 68 mm |
| Outer diameter | 338 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 68 mm |
| Outer diameter | 338 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 59 mm |
| Outer diameter | 301 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of Holes | 9 |
| Inspection Tag | 90R-02C01195/26089 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 111 mm |
| Centering Diameter | 83 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 59 mm |
| Outer diameter | 301 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of Holes | 9 |
| Inspection Tag | 90R-02C01195/26089 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 111 mm |
| Centering Diameter | 83 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Manufacturer Restriction | Mitsubishi |
| Function | Alternator |
| Pulleys | without belt pulley |
| Number of Ribs | 6 |
| Belt Pulley Diameter | 49 mm |
| Type | Alternator |
| Voltage | 12 V |
| Alternator Charge Current | 90 A |
Important compatibility info
| Manufacturer Restriction | Mitsubishi |
| Function | Alternator |
| Pulleys | without belt pulley |
| Number of Ribs | 6 |
| Belt Pulley Diameter | 49 mm |
| Type | Alternator |
| Voltage | 12 V |
| Alternator Charge Current | 90 A |
Important compatibility info
| Function | Alternator |
| Alternator Charge Current | 90 A |
| Manufacturer Restriction | Marelli |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Type | Alternator |
| Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Function | Alternator |
| Alternator Charge Current | 90 A |
| Manufacturer Restriction | Marelli |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Type | Alternator |
| Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Number of Ribs | 6 |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Alternator Charge Current | 100 A |
| Type | Alternator |
| Function | Alternator |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Number of Ribs | 6 |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Alternator Charge Current | 100 A |
| Type | Alternator |
| Function | Alternator |
Important compatibility info
| Length | 600 mm |
| External Teeth, Wheel Side | 25 |
| External Teeth, Diff.Side | 22 |
| Type | Drive Shaft |
| Function | Drive Shaft |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Length | 600 mm |
| External Teeth, Wheel Side | 25 |
| External Teeth, Diff.Side | 22 |
| Type | Drive Shaft |
| Function | Drive Shaft |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Type | Starter |
| Number of mounting bores | 2 |
| Number of Teeth | 9 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Function | Starter |
| Voltage | 12 V |
| Manufacturer Restriction | Bosch |
| Number of Thread Bores | 2 |
| Rated Power | 2 kW |
Important compatibility info
| Type | Starter |
| Number of mounting bores | 2 |
| Number of Teeth | 9 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Function | Starter |
| Voltage | 12 V |
| Manufacturer Restriction | Bosch |
| Number of Thread Bores | 2 |
| Rated Power | 2 kW |
Important compatibility info
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST3309 |
Important compatibility info
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST3309 |
Important compatibility info
| Number of Ribs | 6 |
| Inner diameter | 50 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Number of grooves | 7 |
| Additional Information | with accessories |
| Width | 32 mm |
| Material | Metal |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Outer diameter | 168 mm |
Important compatibility info
| Number of Ribs | 6 |
| Inner diameter | 50 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Number of grooves | 7 |
| Additional Information | with accessories |
| Width | 32 mm |
| Material | Metal |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Outer diameter | 168 mm |
Important compatibility info
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Operating Mode | Electric |
Important compatibility info
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Operating Mode | Electric |
Important compatibility info
| Additional Information | with central slave cylinder |
| Diameter | 210 mm |
| Type | Clutch Kit |
| Function | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Additional Information | with central slave cylinder |
| Diameter | 210 mm |
| Type | Clutch Kit |
| Function | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| Int. teeth, diff.side, conn.to transm. | 23 |
| External Teeth, Wheel Side | 36 |
| Length | 800 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| Int. teeth, diff.side, conn.to transm. | 23 |
| External Teeth, Wheel Side | 36 |
| Length | 800 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 64 mm |
| Outer diameter | 322 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/0664 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 64 mm |
| Outer diameter | 322 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/0664 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023













