Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Extra Description | PROformer |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 53 mm |
| Outer diameter | 84 mm |
| Inner diameter | 45 mm |
Important compatibility info
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Extra Description | PROformer |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 53 mm |
| Outer diameter | 84 mm |
| Inner diameter | 45 mm |
Important compatibility info
| Additional Information | with central slave cylinder |
| Diameter | 225 mm |
| Type | Clutch Kit |
| Function | Clutch Kit |
| for OE number | 301013644R, 302103451R, 8200889320, A4152502100 |
Important compatibility info
| Additional Information | with central slave cylinder |
| Diameter | 225 mm |
| Type | Clutch Kit |
| Function | Clutch Kit |
| for OE number | 301013644R, 302103451R, 8200889320, A4152502100 |
Important compatibility info
| Function | Clutch Kit |
| Type | Clutch Kit |
| Diameter | 230 mm |
| Additional Information | without central slave cylinder |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
Important compatibility info
| Function | Clutch Kit |
| Type | Clutch Kit |
| Diameter | 230 mm |
| Additional Information | without central slave cylinder |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 40 mm |
| Outer diameter | 330 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 110 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 40 mm |
| Outer diameter | 330 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 110 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 48 mm |
| Outer diameter | 365 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Machining | High-carbon |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 48 mm |
| Outer diameter | 365 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Machining | High-carbon |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Function | Timing Chain Kit |
| Number of Chain Links | 80 |
| Additional Information | with gears |
| Chain Type | Simplex |
| Type | Timing Chain Kit |
Important compatibility info
| Function | Timing Chain Kit |
| Number of Chain Links | 80 |
| Additional Information | with gears |
| Chain Type | Simplex |
| Type | Timing Chain Kit |
Important compatibility info
| Operating Mode | Hydraulic |
| for steering manufacturer | SAGINAW |
| Type | Hydraulic Pump, steering |
| Function | Hydraulic Pump, steering |
| for OE number | 028145157 |
Important compatibility info
| Operating Mode | Hydraulic |
| for steering manufacturer | SAGINAW |
| Type | Hydraulic Pump, steering |
| Function | Hydraulic Pump, steering |
| for OE number | 028145157 |
Important compatibility info
| External Teeth, Diff.Side | 27 |
| Type | Drive Shaft |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 30 |
| Length | 810 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right |
Important compatibility info
| External Teeth, Diff.Side | 27 |
| Type | Drive Shaft |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 30 |
| Length | 810 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | in front of axle |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | Vented |
| Brake System | TRW |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| for brake disc diameter | 350 mm |
| Type | Brake Caliper |
| Part number of recommended accessories | BBS4, BSC1 |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 44 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | in front of axle |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | Vented |
| Brake System | TRW |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| for brake disc diameter | 350 mm |
| Type | Brake Caliper |
| Part number of recommended accessories | BBS4, BSC1 |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 44 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 54 mm |
| Outer diameter | 320 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 76 mm |
| Machining | High-carbon |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C01514/42066 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 54 mm |
| Outer diameter | 320 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 76 mm |
| Machining | High-carbon |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C01514/42066 |
Important compatibility info
| External Teeth, Diff.Side | 20 |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 26 |
| Length | 675 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| External Teeth, Diff.Side | 20 |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 26 |
| Length | 675 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 68 mm |
| Outer diameter | 338 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 68 mm |
| Outer diameter | 338 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 59 mm |
| Outer diameter | 301 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of Holes | 9 |
| Inspection Tag | 90R-02C01195/26089 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 111 mm |
| Centering Diameter | 83 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 59 mm |
| Outer diameter | 301 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of Holes | 9 |
| Inspection Tag | 90R-02C01195/26089 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 111 mm |
| Centering Diameter | 83 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Manufacturer Restriction | Mitsubishi |
| Function | Alternator |
| Pulleys | without belt pulley |
| Number of Ribs | 6 |
| Belt Pulley Diameter | 49 mm |
| Type | Alternator |
| Voltage | 12 V |
| Alternator Charge Current | 90 A |
Important compatibility info
| Manufacturer Restriction | Mitsubishi |
| Function | Alternator |
| Pulleys | without belt pulley |
| Number of Ribs | 6 |
| Belt Pulley Diameter | 49 mm |
| Type | Alternator |
| Voltage | 12 V |
| Alternator Charge Current | 90 A |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023











