Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| for OE number | 1K0122291AE |
| Function | Coolant Flange |
| Type | Coolant Flange |
| Placement on Vehicle | Lower |
Important compatibility info
| for OE number | 1K0122291AE |
| Function | Coolant Flange |
| Type | Coolant Flange |
| Placement on Vehicle | Lower |
Important compatibility info
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Air Filter |
| Function | Air Filter |
| Height | 49 mm |
| Width | 101 mm |
| Length | 297 mm |
Important compatibility info
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Air Filter |
| Function | Air Filter |
| Height | 49 mm |
| Width | 101 mm |
| Length | 297 mm |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Thread Size | M 22 X 1.5 |
| Outer diameter | 94 mm |
| Height | 94 mm |
| Inner diameter 1 | 87 mm |
| Inner diameter 2 | 78 mm |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Spin-on Filter |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Thread Size | M 22 X 1.5 |
| Outer diameter | 94 mm |
| Height | 94 mm |
| Inner diameter 1 | 87 mm |
| Inner diameter 2 | 78 mm |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Spin-on Filter |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Diameter | 23 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Diameter | 23 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | NST8051 |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Paired article numbers | NST8051 |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right, Lower, Front |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right, Lower, Front |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Type | Coolant Flange |
| Function | Coolant Flange |
| for OE number | 1K0122291BM |
Important compatibility info
| Type | Coolant Flange |
| Function | Coolant Flange |
| for OE number | 1K0122291BM |
Important compatibility info
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST8263 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST8263 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Air Filter |
| Width | 190 mm |
| Height | 57 mm |
| Length | 282 mm |
| Type | Air Filter |
| Filter type | Filter Insert |
Important compatibility info
| Function | Air Filter |
| Width | 190 mm |
| Height | 57 mm |
| Length | 282 mm |
| Type | Air Filter |
| Filter type | Filter Insert |
Important compatibility info
| Length | 312 mm |
| Height | 57 mm |
| Width | 149 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Function | Air Filter |
| Type | Air Filter |
Important compatibility info
| Length | 312 mm |
| Height | 57 mm |
| Width | 149 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Function | Air Filter |
| Type | Air Filter |
Important compatibility info
| Function | Filter, cabin air |
| Width | 158 mm |
| Height | 30 mm |
| Length | 270 mm |
| Type | Filter, cabin air |
| Filter type | Particulate Filter |
Important compatibility info
| Function | Filter, cabin air |
| Width | 158 mm |
| Height | 30 mm |
| Length | 270 mm |
| Type | Filter, cabin air |
| Filter type | Particulate Filter |
Important compatibility info
| Function | Filter, cabin air |
| Type | Filter, cabin air |
| Length | 210 mm |
| Width | 190 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Height | 15 mm |
Important compatibility info
| Function | Filter, cabin air |
| Type | Filter, cabin air |
| Length | 210 mm |
| Width | 190 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Height | 15 mm |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Inner diameter 1 | 26 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Outer diameter | 72 mm |
| Inner diameter 2 | 26 mm |
| Height | 100 mm |
| Type | Oil Filter |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Inner diameter 1 | 26 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Outer diameter | 72 mm |
| Inner diameter 2 | 26 mm |
| Height | 100 mm |
| Type | Oil Filter |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Function | Coolant Flange |
| Type | Coolant Flange |
| for OE number | 074121132B |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Function | Coolant Flange |
| Type | Coolant Flange |
| for OE number | 074121132B |
Important compatibility info
| Function | Air Filter |
| Width | 139 mm |
| Height | 48 mm |
| Length | 385 mm |
| Type | Air Filter |
| Filter type | Filter Insert |
Important compatibility info
| Function | Air Filter |
| Width | 139 mm |
| Height | 48 mm |
| Length | 385 mm |
| Type | Air Filter |
| Filter type | Filter Insert |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














