Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Width | 36 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 152 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 31 mm |
| Number of Ribs | 6 |
| Number of grooves | 7 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 26 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 150 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 13 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 26 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 150 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 13 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | NST2031 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | NST2031 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | NST3327 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | NST3327 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | NST3326 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | NST3326 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Number of Wings | 6 |
| for OE number | 2510003011 |
Important compatibility info
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Number of Wings | 6 |
| for OE number | 2510003011 |
Important compatibility info
| Height | Discs: 77 mm |
| Width | Pads: 165 mm |
| Additional Information | Pads: with retaining spring |
| Outer diameter | Discs: 276 mm |
| Thickness | Pads: 20 mm |
| Additional Information 2 | Pads: with bolts |
| Brake Disc Thickness | Discs: 22 mm |
| Number of Holes | Discs: 5 |
| Brake System | Pads: Perrot |
| Wear Warning Contact | Pads: incl. wear warning contact |
| Bolt Hole Circle Diameter | Discs: 130 mm |
| Centering Diameter | Discs: 85 mm |
| Height 1 | Pads: 73 mm |
| Number of wear indicators | Pads: 2 Per Axle |
| Warning Contact Length | Pads: 190 mm |
| Manufacturer | MERCEDES VOLKSWAGEN |
| Model | LT SPRINTER |
| Rotor Style | Discs: Vented |
Important compatibility info
| Height | Discs: 77 mm |
| Width | Pads: 165 mm |
| Additional Information | Pads: with retaining spring |
| Outer diameter | Discs: 276 mm |
| Thickness | Pads: 20 mm |
| Additional Information 2 | Pads: with bolts |
| Brake Disc Thickness | Discs: 22 mm |
| Number of Holes | Discs: 5 |
| Brake System | Pads: Perrot |
| Wear Warning Contact | Pads: incl. wear warning contact |
| Bolt Hole Circle Diameter | Discs: 130 mm |
| Centering Diameter | Discs: 85 mm |
| Height 1 | Pads: 73 mm |
| Number of wear indicators | Pads: 2 Per Axle |
| Warning Contact Length | Pads: 190 mm |
| Manufacturer | MERCEDES VOLKSWAGEN |
| Model | LT SPRINTER |
| Rotor Style | Discs: Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 81 mm |
| Outer diameter | 360 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 81 mm |
| Outer diameter | 360 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 65 mm |
| Outer diameter | 344 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | perforated/vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 65 mm |
| Outer diameter | 344 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | perforated/vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, Wheel Side |
| Seal Diameter | 62 mm |
| Internal Teeth, wheel side | 24 |
| Number of Teeth, ABS ring | 48 |
| Length 2 | 95 mm |
| Type | Joint, drive shaft |
| Function | Joint, drive shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 27 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, Wheel Side |
| Seal Diameter | 62 mm |
| Internal Teeth, wheel side | 24 |
| Number of Teeth, ABS ring | 48 |
| Length 2 | 95 mm |
| Type | Joint, drive shaft |
| Function | Joint, drive shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 27 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Extra Description | PROformer |
| Width | 50 mm |
| Outer diameter | 84 mm |
| Inner diameter | 49 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Extra Description | PROformer |
| Width | 50 mm |
| Outer diameter | 84 mm |
| Inner diameter | 49 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Inner Brake Drum Height | 68 mm |
| Total Br. Drum Height | 107 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 254 mm |
| Type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Inner Brake Drum Height | 68 mm |
| Total Br. Drum Height | 107 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 254 mm |
| Type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 49 mm |
| Outer diameter | 279 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of Holes | 4 |
| Inspection Tag | 90R-02C0370/0020 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 49 mm |
| Outer diameter | 279 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of Holes | 4 |
| Inspection Tag | 90R-02C0370/0020 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| for OE number | 1352228080 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Lower, Front Axle Left |
| Paired article numbers | NST2339 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| for OE number | 1352228080 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Lower, Front Axle Left |
| Paired article numbers | NST2339 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| for OE number | 1352226080 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Lower, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST2338 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| for OE number | 1352226080 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Lower, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST2338 |
Important compatibility info
| Shock Absorber Mounting Type | Top pin |
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Shock Absorber |
| Type | Shock Absorber |
| Shock Absorber Design | Suspension Strut |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023












