Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Length | 650 mm |
| External Teeth, Wheel Side | 23 |
| External Teeth, Diff.Side | 26 |
| Function | Drive Shaft |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Drive Shaft |
Important compatibility info
| Length | 650 mm |
| External Teeth, Wheel Side | 23 |
| External Teeth, Diff.Side | 26 |
| Function | Drive Shaft |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Drive Shaft |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 11517801064 |
| Number of Teeth | 6 |
| Number of Wings | 7 |
| Water Pump Type | for V-ribbed belt use |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 11517801064 |
| Number of Teeth | 6 |
| Number of Wings | 7 |
| Water Pump Type | for V-ribbed belt use |
Important compatibility info
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Additional Information 2 | with integrated ABS sensor |
| Extra Description | PROformer |
| Function | Wheel Bearing Kit |
Important compatibility info
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Additional Information 2 | with integrated ABS sensor |
| Extra Description | PROformer |
| Function | Wheel Bearing Kit |
Important compatibility info
| Length | 570 mm |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff.Side | 25 |
| Type | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 33 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Length | 570 mm |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff.Side | 25 |
| Type | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 33 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Operating Mode | Hydraulic |
| for steering manufacturer | SAGINAW |
| Type | Hydraulic Pump, steering |
| Function | Hydraulic Pump, steering |
| Additional Information 2 | Belt Pulley pressed on |
| Pulleys | without belt pulley |
| Belt Pulley Diameter | 125 mm |
| Number of grooves | 5 |
Important compatibility info
| Operating Mode | Hydraulic |
| for steering manufacturer | SAGINAW |
| Type | Hydraulic Pump, steering |
| Function | Hydraulic Pump, steering |
| Additional Information 2 | Belt Pulley pressed on |
| Pulleys | without belt pulley |
| Belt Pulley Diameter | 125 mm |
| Number of grooves | 5 |
Important compatibility info
| Extra Description | PROformer |
| Width 1 | 51 mm |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Diameter | 54 mm. 96 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 54 mm |
| Outer diameter 1 | 96 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | PROformer |
| Width 1 | 51 mm |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Diameter | 54 mm. 96 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 54 mm |
| Outer diameter 1 | 96 mm |
Important compatibility info
| Length | 650 mm |
| External Teeth, Wheel Side | 26 |
| External Teeth, Diff.Side | 20 |
| Function | Drive Shaft |
| Number of Teeth | 48 |
| Type | Drive Shaft |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Length | 650 mm |
| External Teeth, Wheel Side | 26 |
| External Teeth, Diff.Side | 20 |
| Function | Drive Shaft |
| Number of Teeth | 48 |
| Type | Drive Shaft |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 54 mm |
| Outer diameter | 257 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of Holes | 4 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C0301/0153 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 54 mm |
| Outer diameter | 257 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of Holes | 4 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C0301/0153 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 43 mm |
| Outer diameter | 284 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 98 mm |
| Centering Diameter | 59 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C0451/0323 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 43 mm |
| Outer diameter | 284 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 98 mm |
| Centering Diameter | 59 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C0451/0323 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 44 mm |
| Outer diameter | 296 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C 0301/0059 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 44 mm |
| Outer diameter | 296 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C 0301/0059 |
Important compatibility info
| for brake disc thickness | 9 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | solid |
| Brake System | Tokico |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 34 mm |
Important compatibility info
| for brake disc thickness | 9 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | solid |
| Brake System | Tokico |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 34 mm |
Important compatibility info
| External Teeth, Wheel Side | 25 |
| External Teeth, Diff.Side | 23 |
| Length 2 | 350 mm |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| Length | 920 mm |
Important compatibility info
| External Teeth, Wheel Side | 25 |
| External Teeth, Diff.Side | 23 |
| Length 2 | 350 mm |
| Function | Drive Shaft |
| Type | Drive Shaft |
| Length | 920 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 65 mm |
| Outer diameter | 280 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 118 mm |
| Centering Diameter | 73 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C0703/2789 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 65 mm |
| Outer diameter | 280 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Number of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 118 mm |
| Centering Diameter | 73 mm |
| Type | Brake Disc Rotor |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Inspection Tag | 90R-02C0703/2789 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | in front of axle |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | Vented |
| Brake System | Akebono |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc thickness | 26 mm |
| Type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 57 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | in front of axle |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | Vented |
| Brake System | Akebono |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc thickness | 26 mm |
| Type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 57 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | in front of axle |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | Vented |
| Brake System | Akebono |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc diameter | 26 mm |
| Type | Brake Caliper |
| Part number of recommended accessories | BBS8, BSC1 |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 57 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | in front of axle |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | Vented |
| Brake System | Akebono |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc diameter | 26 mm |
| Type | Brake Caliper |
| Part number of recommended accessories | BBS8, BSC1 |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 57 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














